Touhu- ja tanssikerho (Street & Show Dance)
Tanssia, leikkejä ja ulkoilua sään mukaan 0-6.-luokkalaisille 3.9. alkaen torstaisin klo 18-19. Kerhossa opettelemme Street- ja Show Dancen alkeita. Joka toisella kerralla tanssitaan ja joka toisella leikitään tai ulkoillaan.
Vetäjinä: Mette ja Teresa
Paikka: Laitasaaren alakoulu
Varusteet: sisäliikuntaan vaaleapohjaiset sisäpelikengät tmv, säänmukainen vaatetus ulkoliikuntaan sekä juomapullo.
Osallistumismaksu 20 eur / syyskausi (sis. 8 krt)
Ilmoittautuminen paikan päällä ensimmäisellä kerralla.
Huom! Korona-ohjeistus:
- Tulethan kerhoon vain täysin terveenä!
- Pese kätesi huolellisesti saapuessasi kerhopaikalle (ohjaajat opastavat)
- Jos yskit tai aivastat, tee se kyynärpäähän, hihaan tai paperiliinaan. Niistämisen jälkeen pese kädet (ohjaajat opastavat)
- Juomapullo on vain omaan käyttöön, ethän lainaa sitä toiselle.
- Jos olet matkustanut ulkomailla, pidäthän omaehtoisen kahden viikon karanteenin ennen kuin osallistut taas kerhotoimintaan.
Lasten Liikuntakerho
Laitasaaren alakoulun pihalla ja salissa sunnuntaisin klo 18-19 alk 6.9. Ulko- ja sisäpelejä, liikuntaa alakouluikäisille ja nuoremmillekin lapsille.
Vetäjänä: Jarmo Mikkonen
Ei osallistumismaksua eikä ennakkoilmoittautumista. Seuran jäsenyys suositeltavaa. Säänmukainen vaatetus. Tule mukaan liikkumaan!